Liga Południowa Chorzów

Klos
Kontakt:

Post autor: Klos » śr lut 24, 2016 10:43 am

Wrocław z tego co wiem współtworzy Lige Południową więc coraz bardziej gubię się w tym wszystkim.
viewthread.php?thread_id=9444
Ostatnio zmieniony śr lut 24, 2016 10:44 am przez Klos, łącznie zmieniany 1 raz.
Prezes mo¿e byæ tylko jeden

molo

Post autor: molo » śr lut 24, 2016 10:47 am

Październik 2015
Krzysiek92 napisał/a:

Liga południowa odbędzie się w 7 turniejowym cyklu:
1) Październik - Chorzów
2) Listopad - Kraków
3) Grudzień - Mielec
4) Styczeń - Bielsko
5) Luty - Kraków
6) Marzec -
7) Kwiecień -

Krzysiek92

Post autor: Krzysiek92 » śr lut 24, 2016 10:55 am

Wrocław nie został wzięty pod uwagę w terminarzu tego sezonu LP z powodu lekceważącej postawy w zeszłym sezonie oraz braku zainteresowania ligą południową w tym sezonie. Jeżeli Wro wykaże zainteresowanie to w każdej chwili może się to zmienić. W przypadku zainteresowania zapraszam do wiadomości prywatnych.

Kacper
Kontakt:

Post autor: Kacper » śr lut 24, 2016 2:09 pm

Rozumiem Krzysiek92 że w kontekście organizacji turnieju w ramach Ligi Południowej stanowisz organ decyzyjny, w którym sam się umieściłeś?
Dodatkowo kto ocenił podejście do tematu ośrodka wrocławskiego, na jakiej podstawie, kto głosował nad tym, w ramach jakiego tworu. Kto jest decydentem?

Gregi nikt się nie obraża. Nie chcę się po prostu bawić z dziećmi w piaskownicy.
Proste

Kłos czym jest Twoim zdaniem Liga Południowa? Gdzie jest klasyfikacja tej Ligi? Na jakiej podstawie nazywacie turniej Ligą Południową, skoro nie prowadzicie rankingu tej Ligi, czyli de facto nie jest to żadna liga tylko zbiór turniejów?

Czy tylko ja widze tutaj jeden wielki bałagan?
Ostatnio zmieniony śr lut 24, 2016 2:14 pm przez Kacper, łącznie zmieniany 1 raz.
JaH jest trenerem, a ja jestem jego zawodnikiem

Pi³karzyki Wroc³aw

jacenty

Post autor: jacenty » śr lut 24, 2016 2:32 pm

Kacper, musisz czytać uchwały i być na bieżąco. Uchwała nr 65/IV/2015 z dnia 31.12.2015r. w sprawie Ligi Centralnej i Południowej

Widzę, że bez porozmawiania z przedstawicielami ośrodków i mediacji się nie obejdzie. Niedawno był problem bo nic się nie działo, teraz jest problem, bo za dużo się dzieje :) I tak źle i tak niedobrze. Ale wierzę, że wszystko uporządkujemy.

Kacper
Kontakt:

Post autor: Kacper » śr lut 24, 2016 2:48 pm

To nawet lepiej, bo przynajmniej temat jest uregulowany.
Bardzo proszę o informację zatem dlaczego o kwestiach ligi południowej decyzję podejmują ośrodki a nie PZFS, dlaczego ośrodki pomimo uchawły pominęły w drodze własnej interpretacji WKPS. Jako jeden z oficjalnych organizatorów LP stanowczo protestujemy przeciwko takiemu zachowaniu.

Uchwała jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że to co jest uprawiane jest najnormalniejszą w świecie KPIN¡

Uchwała nr 65/IV/2015 z dnia 31.12.2015r. w sprawie Ligi Centralnej i Południowej.

1.Zarząd wprowadza nową rangę turnieju- Ligę Centralną i Południową. Punktowana ona będzie zgodnie z załącznikiem do uchwały, jako Turniej Ponadregionalny.
2. Koordynatorem Ligi Centralnej i Południowej jest Zarząd Polskiego Klubu Futbolu Stołowego.
3.Organizatorami Ligi Centralnej są ośrodki: Toruński Klub Futbolu Stołowego, Warszawski Klub Futbolu Stołowego, £ódzki Klub Futbolu Stołowego.
4. Organizatorem Ligi Południowej są ośrodki: Chorzowski Klub Futbolu Stołowego, Krakowski Klub Piłki Stołowej, Wrocławski Klub Piłki Stołowej.
5. Jeśli jeden z Organizatorów nie będzie w stanie zorganizować Ligi w umówionym terminie, poinformuje przynajmniej 3 tygodnie przed terminem turnieju Koordynatora.
6. Zawodnicy Ligi Centralnej mogą grać w Lidze Południowej i na odwrót.
7. Wysokość wpisowego i inne sprawy organizacyjne, w tym terminarz, leżą w gestii ustaleń Organizatorów.

Uchwała wchodzi w życie z dniem jej ogłoszenia.

Komentarz:

Mimo, że Zarząd nie chce narzucać ośrodkom decyzji sugerujemy, by na Lidze Centralnej i Południowej:
- były rozgrywane również konkurencje kobiece ( przynajmniej jedna);
- wpisowe było wyższe niż na zwykłych ligach regionalnych;
- ilość stołów i harmonogram były odpowiednio przemyślane i dostosowane do zakładanej frekwencji i ilości konkurencji;
- dofinansowanie puli będzie z pewnością również zachęcające dla graczy.

Zgodnie z naszymi zamierzeniami w 2017r. pod koniec sezonu będą rozegrane play offy, w których wezmą udział najlepsi zawodnicy z prowadzonych tabel generalnych. W tym sezonie, chcemy zobaczyć, jaki będzie odzew graczy na te turnieje.
Liczymy, że posunięcia te zaowocują lepszymi frekwencjami i kolejnym ożywieniem na turniejach.
Możliwe, że od sezonu 2016/2017 wprowadzimy opłaty turniejowe w wysokości 5 zł od zawodnika na Lidze Centralnej i Południowej, które będą tworzyły pulę dofinansowania dla zwycięzców play offów. Jest to jednak jeszcze w fazie rozważań, a stosowne decyzje będą podjęte we wrześniu 2016r.

Pi³karzyki Wroc³aw

Kacper
Kontakt:

Post autor: Kacper » śr lut 24, 2016 2:53 pm

Jednocześnie zwracam się do Polskiego Związku Futbolu Stołowego, który pełni rolę koordynatora o rozstrzygnięcie sporu w kontekście powielenia terminów rozgrywek.

Z racji rażącego zaniedbania w organizacji Ligi Południowej interwencja koordynatora jest niezbędna.

Przypominam, żeby nie było wątpliwości Wrocław jako pierwszy ogłosił swój termin.

Dodatkowo z racji, że Liga Południowa została zaplanowana niezgodnie z uchwałą wnoszę o odgórne ustalenie przez PZFS terminarza tych rozgrywek i anulowaniu wszystkich zaplanowanych turniejów w cyklu, w związku z absolutnym pominięciem ośrodka Organizacyjnego.

Pi³karzyki Wroc³aw

gregi
Kontakt:

Post autor: gregi » śr lut 24, 2016 2:59 pm

Nawet jeżeli Chorzów 12.03 straci rangę LP to i tak nic nie zmieni. Bo w LP chodzi o dobrą zabawę, rywalizację i uszeregowanie kto ma gdzie jechać na turniej. Po prostu....
Krakowski Klub Piłki Stołowej

Kacper
Kontakt:

Post autor: Kacper » śr lut 24, 2016 3:05 pm

Co nazywasz uszeregowaniem Gregi, to że ktoś wpieprza Ci sie w turniej i ma to w dupie?

Pi³karzyki Wroc³aw

gregi
Kontakt:

Post autor: gregi » śr lut 24, 2016 3:08 pm

To ,że jakbyście wyrazili chociaż najmniejszą chęć organizowania LP to dostalibyście termin na wyłączność i by było wszystko spoko a jak wy co miesiąc chcecie robić Dolnośląską i w Marcu jest jeszcze Centralna to ciężko to pogodzić. Zachęcam do współpracy i organizowania z nami LP.

markolll
Kontakt:

Post autor: markolll » śr lut 24, 2016 3:20 pm

Możesz Kacper pokazać w którym miejscu udostępniliście wcześniej informacje o lidze dolnośląskiej? Z tego co widzę to zarówno na FB jak i na forum wydarzenia /posty powstały 20.01 więc dokładnie tego samego dnia co informacje o lidze południowej. Zakładam że w chwili podania tych terminów oba kluby miały już ustalone wcześniej swoje terminy z lokalami i ciężko było to zmienić

Kacper
Kontakt:

Post autor: Kacper » śr lut 24, 2016 3:26 pm

Jeśli liczy się choćby termin dodania informacji na forum PZFS to dodaliśmy ją wcześniej.

Gregi przeczytaj uchwałę i sam sobie odpowiedz czy realizujesz jej zapisy. Skoro planując terminarz pomijacie WKPS, który jest organizatorem, to przepraszam, ale nie wydaje mi się, że ktoś nie wyraził chęci do organizacji, lecz ktoś założył, że WKPS nie jest zainteresowany, jak to łatwo można odczytać cytuje w związku z lekceważącym podejściem w zeszłym sezonie.

Uprawiacie samowolkę organizacyjną, łamiąc podstawowe zasady współpracy i do tego jak się okazuje oficjalne uchwały Zarządu PZFS.
Ostatnio zmieniony śr lut 24, 2016 3:26 pm przez Kacper, łącznie zmieniany 1 raz.

Pi³karzyki Wroc³aw

gregi
Kontakt:

Post autor: gregi » śr lut 24, 2016 3:28 pm

Chętnie przyznamy termin na LP dla Wrocławia na kwiecień.

G

Post autor: G » śr lut 24, 2016 3:51 pm

Poniżej moje zdanie, jako członka Zarządu PZFS.

Myślę, że kluczem jest dobra wola. I mógłbym na tym skończyć swoją wypowiedź.

Podobną sytuację mamy w kwestii Szelig i turnieju w Niemczech. Niestety pokrywają się i niestety jedni pojadą do Szelig a drudzy do Niemiec. Niestety nie ma innego wolnego terminu i raz na jakiś czas musimy się z tym pogodzić. Fakt, że ktoś na początku roku "zaklepał" terminy na cały rok nie oznacza, że inny ośrodek nie może zrobić turnieju w tym czasie, albo że w kolejnych miesiącach turnieje nie będą się pokrywać. Może ale nie powinien. Miesiąc ma 4 weekendy i czasami może być tak, że turnieje będą jednocześnie. Wszyscy staramy się tego uniknąć, chcemy nie konkurować, ale czasami nie da się. Przykre ale takie rzeczywiste.

Nie ma co się obrażać, bo nikt celowo tego nie robi. Liga Południowa i Centralna są wyżej punktowane i ważniejsze niż regionalne turnieje ligowe, które niezależnie od tego czy są multi, czy single table mogą być rozgrywane w tym samym czasie.
PZFS jako koordynator LC i LP wspiera organizatorów i rozwiązuje probelemy ale nie jest w stanie pośredniczyć w kontaktach pomiędzy ośrodkami, które organizują ligi lokalne (co miesiąc). Ta kwestia leży w kompetencji ośrodka, który powinien ustalać termin z organizatorem LC lub LP.

Kacper, nie ma co się obrażać i denerwować. Czasami tak się zdarza. Lepiej, abyśmy cierpieli na nadmiar rozgrywek, które ze sobą konkurują niż ich brak. Wyciągnijmy z tego faktu wnioski i ustalajmy wszystko wcześniej, a nie kłóćmy się i obwiniajmy. Kluczem jest to, by było przyjemnie, fajnie i aby były okazje do gry (bo przecież i tak jesteśmy sportem niszowym i nie gra nas za dużo). Konflikty i niepowodzenia niech służą do wyciągania wniosków, a nie do typowo "polaczkowego" kłócenia się i wytykania błędów. Pokażmy, że jesteśmy na tyle wielcy, że stać nas na to, by wybaczać błędy i wyciągać wnioski, robiąc to, co trzeba każdym kolejnym razem lepiej.
Ostatnio zmieniony śr lut 24, 2016 3:54 pm przez G, łącznie zmieniany 1 raz.
bo przeciez muusi byc swie¿a..

Kacper
Kontakt:

Post autor: Kacper » śr lut 24, 2016 3:52 pm

Gregi ty nic nie możesz przyznawać, dalej nie czytasz ze zrozumieniem. Wkleiłem uchwałę specjalnie, żebyś mógł się z nią zapoznać.
Temat LP jest sformalizowany, natomiast zarządzanie nim przyjęło formę uznaniową bliżej nieokreślonego podmiotu. Z tej krótkiej konwersacji z Wami dowiedziałem się, że chętnie udzieli mi prawa do ligi Krzysiek, teraz ty występujesz w roli decydenta

PIASKOWNICA

Z mojej strony czekam na stanowisko PZFS.

Pi³karzyki Wroc³aw

ODPOWIEDZ