Liga Południowa Chorzów

Kacper
Posty: 2340
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 10:01 am
Kontakt:

Post autor: Kacper » śr lut 24, 2016 3:55 pm

G ja prosze o stanowisko oficjalne w związku z niedotrzymaniem zapisów uchwały Zarządu PZFS. Nie oczekuję opinii lecz jasnej decyzji.

Rozumiem, że nieprzestrzeganie Uchwał jest dozwolone i nie grożą za to żadne konsekwencje?
JaH jest trenerem, a ja jestem jego zawodnikiem

Pi³karzyki Wroc³aw

G
Posty: 492
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 2:21 pm

Post autor: G » śr lut 24, 2016 4:06 pm

Chciałbym dowiedzieć się na jakie uchwały Zarządu PZFS się powołujesz. I które z nich są łamane, abyśmy mogli się do tego odnieść.

Ligi mogą być rozgrywane w terminach kolidujących ze sobą, bo ośrodków jest więcej niż wolnych weekendów w miesiącu. Chodzi o to by LP i LC nie były rozgrywane w tym samym czasie.
bo przeciez muusi byc swie¿a..

gregi
Posty: 654
Rejestracja: czw paź 18, 2007 11:55 am
Kontakt:

Post autor: gregi » śr lut 24, 2016 4:08 pm

Dlatego ,że na pomysł Ligi Południowej wpadłem ja i koordynujemy ją wraz z Krzysztofem. Nie wiem czego nie rozumiesz ? Jak byś aktywnie uczestniczył w tamtym sezonie to byś miał jasny pogląd jak to działa. A tak to się zaczynasz interesować LP jak Ci nie siadł termin z Twoją Ligą Wrocławską.
Krakowski Klub Piłki Stołowej

Krzysiek92
Posty: 39
Rejestracja: pn paź 22, 2012 3:05 pm

Post autor: Krzysiek92 » śr lut 24, 2016 6:17 pm

Zgadzam się z Gregim w 100%. Jeżeli nie byłoby kolizji terminów to nawet nie zainteresowałbyś się kiedy odbywa się kolejna LP. Zapraszam choćby raz do uczestnictwa, póki co nie było nawet osób wyznaczonych do prowadzenia LP we Wrocławiu, która oczywiście mimo że Twoim zdaniem ma charakter "uznaniowy", to się u Was odbyła i na nią przyjechaliśmy. Poniżej wklejam efekty:
viewthread.php?thread_id=9444
To jest ostatni post w tym temacie z mojej strony.
Pozdrawiam i zachęcam do współpracy w przyszłości.

snopek
Posty: 2358
Rejestracja: pn mar 20, 2006 2:48 pm
Kontakt:

Post autor: snopek » śr lut 24, 2016 9:20 pm

Noo, to rzeczywiście jest piaskownica - i to od dawna!
Sprawdźmy sobie wyniku turniejów od listopada 2015 (chodzi o frekwencję) - no dobra, zrobię to za Was (oczywiście chodzi mi o oficjalne informacje, czyli takie, które są na forum w tym dziale!).

Luty 2016
Toruń liga zwykła - OD - 10 par, OS - 10 osób - tylko TKFS
Warszawa liga centralna - OD - 30 par, OS - 43 osoby - WKFS, TKFS, £KFS, CHKFS, WKPS, KKPS
Wrocław liga multitable - OD - 7 par, OS - 8 osób - tylko WKPS
£ódź liga zwykła - za 4 dni

Styczeń 2016
£ódź liga zwykła - OD - 9 par, OS - 15 osób - £KFS, WKFS (1 osoba), CHKFS (1 osoba)
Toruń liga centralna - OD - 26 par, OS - 42 osoby - TKFS, £KFS, WKFS

Grudzień 2015
£ódź liga zwykła - OD - 8 par, OS - 8 osób - tylko £KFS
Mielec liga południowa - OD - 9 par, OS - 15 osób - MKPS, KKPS
Toruń liga zwykła - OD - 11 par, OS - 10 osób - tylko TKFS

Listopad 2015
Kraków liga południowa - OD - 10 par, OS - 14 osób - KKPS, CHKFS
Toruń liga zwykła - OD - 8 par, OS - 16 osób - tylko TKFS
£ódź liga zwykła - OD - 9 par, OS - 18 osób - £KFS, TKFS, KKPS, CHKFS

Jakieś wnioski?! (PATRZ¡C TYLKO NA SUCHE WYNIKI NA FORUM "OD WYNIKÓW"???)
Regularnie grają tylko 2 ośrodki (Toruń i £ódź), reszta z doskoku. Nagle jest pojawia się jakaś PETARDA! Liga Centralna z frekwencją na niebotycznym poziomie (chu*j że kiedyś większa frekwencja to była na parach w czwartek w Poznaniu.. - ale to było KIEDY¦)!!! Twór idealny! Dofinansowanie puli na poziomie nie jednego pseudo majora albo OMRa! Kacper, i Ty tu piszesz o piaskownicy?! Chłopaki, we łbach się Wam pomieszało. Wrocław robi turnieje w lokalu w którym "nie musi się dostosowywać do terminu" - podobnie jak Toruń. O reszcie nie wiem, nie będę się wypowiadał. Jak widać liga centralna (po dwóch tylko edycjach) to coś, co należy pielęgnować, dmuchać, chuchać i na nią jeździć! Bo tylko tam pograsz na na prawdę wysokim poziomie, stawiając czoła nie 4 czy 5 parom.. ale 26 parom!!!
Koniec tematu - dziękuję. :D
"..nowe życie naa.. śniaadaniee.."

Mazi
Posty: 204
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 10:27 am

Post autor: Mazi » czw lut 25, 2016 8:12 am

Mała uwaga ode mnie.
Info o lidze we Wrocławiu dodano wcześniej niż o LP w Chorzowie, tak to prawda, bo grzechu dodał post Dodany dnia 20-01-2016 14:42 natomiast Krzysiek92 Dodany dnia 20-01-2016 20:20. Jak widać 5 godzin 18 min różnicy. Czy te kilka godzin różnicy ma przesądzać o tym kto ma pierwszeństwo? Nie bądźmy dziećmi. Moim zdaniem to nie problem dodawania postów, tylko wymiany informacji między ośrodkami.
Ale nie o tym, ja chcę poruszyć inny fakt - info o ligach jest od 20 stycznia. Reakcja "kamanendens" na ten fakt nastąpiła 24 lutego! :O i dla mnie to jest śmieszne! Czy na prawdę nikt nie zauważył przez ponad miesiąc, że jest kolizja? Nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Więc problem leży gdzie indziej - frekwencja na lidze Multitable? Bądźmy dorośli i mówmy jak jest. Liga Multitable miała małą frekwencję, możliwe że z powodu kolizji z LC w Wawie, może z innych powodów, tego nie wiem. Patrząc na temat z boku widać, że Wrocław chciałby powiększyć frekwencję na następnej lidze Multitable i dlatego podniósł alarm kolizji z LC. Nie wiedzę innego powodu tak długiej ciszy pomiędzy ogłoszeniem terminów, a reakcją "kamanendens"- popraw mnie jeżeli się mylę. Nie mam pretensji o to do Wrocławia, bo każdy chce mieć jak największą frekwencję i jest to zrozumiałe. Lecz proszę, aby zdrowo rozsądkowo podejść do tematu. Mleko się rozlało, musimy znaleźć rozwiązanie i wyciągnąć wnioski. Powinniśmy współpracować i mówię to do wszystkich! Czasami trzeba ustąpić, aby potem zyskać.
pzdr. m.

Kacper
Posty: 2340
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 10:01 am
Kontakt:

Post autor: Kacper » czw lut 25, 2016 8:37 am

Gregi miesiąc temu rozmawialiśmy o tym, że Wrocław chce organizować Ligę Południową, powiedziałeś że spoko. Była to pierwsza rozmowa na ten temat, pomimo, że zaplanowaliscie cały harmonogram rozgrywek pomijając ośrodek wrocławski dużo wcześniej. Założyliście że nie chcemy nic organizować nie pytając nas wcześniej o zdanie i nieprawidłowość główna lezy w tym miejscu.

O naszym terminie wiedziałeś doskonale bo to też był przedmiot dyskusji. Przyznałeś rację, że jako pierwsi ogłosiliśmy swoją ligę i powiedziałeś że zadzwonisz do Krzyśka, żeby to do dostosować. Krzysiek powiedział Ci, że ma nas w dupie i nie zmieni, czego nie przekazałeś nam, dowiedzieliśmy się z forum.
Dlatego następnym razem przedstaw fakty dotyczące współpracy i podejścia innego ośrodka, bo teraz wybielasz całą sytuację.

Snopek mam wrażenie, że nie czytasz ze zrozumieniem. Pisząc o piaskownicy mówię o organizacji Ligi Południowej i koordynacji projektu, gdzie obok PZFS stowrzył sie organ decyzyjny, który notabene jest również jak się okazuje organem koordynacyjnym, podczas gdy Uchwała jasno reguluje kto jest koordynatorem imprezy. Nie widziałem żadnego pełnomocnictwa dla Gregiego i Krzyśka, żeby tą rolę przejeli. Dla mnie taka sytuacja to patologiczna piaskownica.

G wkleiłem uchwałe o którą mi chodzi.
£amanie jej zapisów jest dla mnie oczywiste. Kto koordynuje oficjalny projekt PZFSu? Na jakiej podstawie? Na jakiej podstawie powstał harmonogram, jeśli nikt nie konsultował tematu z jednym z trzech ośrodków wymienionych jako organizacyjne.
Na jakiej podstawie są przydzielane terminy ośrodkom, które nawet nie są członkami PZFSu? Liga Południowa jest ważniejsza od zwykłej ligi weekendowej, co wynika jasno z uchwały.
JaH jest trenerem, a ja jestem jego zawodnikiem

Pi³karzyki Wroc³aw

Kacper
Posty: 2340
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 10:01 am
Kontakt:

Post autor: Kacper » czw lut 25, 2016 8:48 am

Mazi nasza reakcja była natychmiastowa, natomiast o odpowiedzi Chorzowa dowiedzieliśmy się dopiero teraz.

Dodatkowo argumentacja Krzyśka - sorry poniżej jakiejkolwiek krytyki.
JaH jest trenerem, a ja jestem jego zawodnikiem

Pi³karzyki Wroc³aw

jacenty
Posty: 2224
Rejestracja: śr lip 12, 2006 6:10 pm

Post autor: jacenty » czw lut 25, 2016 9:22 am

Oficjalna decyzja będzie do jutra godziny 12.

G
Posty: 492
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 2:21 pm

Post autor: G » czw lut 25, 2016 10:03 am

Kacper, rozumiem Twoje rozgoryczenie sytuacją. Ośrodki powinny ze sobą współpracować, porozumiewać się i wspólnie ustalać harmonogram rozgrywek. To jest w naszym wspólnym interesie. Ponadto PZFS mógłby włączać się w tę komunikację i o ile jest to potrzebne to stara się to robić.

Pamiętaj proszę, że to przede wszystkim ośrodki powinny się ze sobą komunikować, a PZFS pełni rolę raczej instytucji rozwiązującej problemy i wspierającej niż inicjującej kontakty. W przypadku LC na początku ustaliliśmy, że to Warszawa zrobi turniej w styczniu, ale że udało się zainteresować kasyno, które zwiększyło pule to musieliśmy turniej zorganizować w lutym. Toruń mógł zrobić w styczniu, a £ódź ma najbardziej elastyczne warunki współpracy z lokalem, więc udało się ułożyć tak, że robi w marcu. Staramy się współpracować i w interesie każdej ze stron jest zainteresowanie pozostałych harmonogramem tak, by frekwencja była największa i aby nie przeszkadzać sobie. Dlatego też ustaliliśmy, że planujemy rozgrywki LC z trzymiesięcznym wyprzedzeniem, ale wiemy, że jak Wachowi wypadnie super koncert w NRD, który będzie kolidował z Ligą to postaramy się mu pójść na rękę i zamienić się, organizując w innym terminie. Przecież wspólnie tworzymy środowisko ludzi dzielących się tą samą pasją z tym samym celem - by grać jak najwięcej, na najlepiej zorganizowanych turniejach, na jak najlepszym poziomie, w jak najlepszej atmosferze.

Czyli tak jak napisałem w poprzednim poście liczy się dobra wola i chęć wzajemnego rozwiązana problemu. Zastanów się proszę, czy gra jest warta świeczki, tym bardziej, że chłopaki z Chorzowa i Krakowa chcą współpracować i wspólnie ustalać system rozgrywek w porozumieniu z Wami. Sądzę, że jak tylko zmienisz nastawienie i będziesz chciał współpracować na pewno będą Ci w stanie pomóc i kolejna liga multitable będzie w terminie, który nie koliduje z innym turniejem. Jeśli będziesz chciał to na pewno dogadasz się także z Warszawą, Toruniem i £odzią.
Słowem kluczem jest "CHÊÆ". Założę się, że wszyscy będą służyć pomocą i wolą współpracy. Ważne jest byśmy traktowali się po partnersku z szacunkiem i wolą rozwiązania konfliktu. Ostatecznie mamy nie po 16 lat tylko po 30 i każdy z nas ma za sobą okres buntu i chęci opanowania świata.

Jeśli zaś chodzi o kwestię zgodności z uchwałą, to dobra praktyka w uproszczeniu wygląda tak, że:
1) Zgłaszasz fakt niezgodności z uchwałą, podajesz numer i punkt albo paragraf, który został Twoim zdaniem naruszony
2) Zarząd PZFS ogłasza oficjalne stanowisko i swoją interpretację rozumienia uchwały i konkretnego zapisu.
3) Godzisz się z taką interpretacją i sprawa się kończy (nie drążysz, nie jątrzysz, tylko starasz się rozwiązać polubownie i partnersko) albo nie godzisz i kierujesz sprawę do Sądu Koleżeńskiego, który wydaje wiążącą i ostateczną decyzję co do interpretacji uchwał. Jeśli i z tym się nie godzisz, wychodzisz z PZFSu, robisz swoje własne stowarzyszenie i nie robisz żadnych innych rozgrywek poza liga multitable we Wrocławiu. Choć to uważam za najgorsze rozwiązanie.

Póki co nie udało nam się jeszcze przejść przez punkt 1), bo nie wiem jaki punkt uchwały nie został spełniony. W uchwale nie ma nic napisane o relacji lig lokalnych do LC i LP, więc jak możesz to doprecyzuj swoje stanowisko byśmy mogli się odnieść i przejść do punktu 2)
Ostatnio zmieniony czw lut 25, 2016 10:04 am przez G, łącznie zmieniany 1 raz.
bo przeciez muusi byc swie¿a..

trampo
Posty: 577
Rejestracja: pt mar 17, 2006 9:10 pm

Post autor: trampo » czw lut 25, 2016 1:48 pm

jacenty napisał/a:
Oficjalna decyzja będzie do jutra godziny 12.
:_brawa:
no pain, no gain...

baskaaa
Posty: 769
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 8:38 pm

Post autor: baskaaa » czw lut 25, 2016 2:59 pm

.. Niby inteligentni ludzie a czytanie ze zrozumieniem na poziomie przedszkolaków u większości "decydentow" .. przykre... Wy sie chyba nawet nie staracie zrozumiec o czym Kacper pisze. I żeby nie było, absolutnie!!! nie opowiadam sie po żadnej ze stron, bo widząc jak wyglądają turnieje we Wro od jakiegos czasu ( sorry, to nie sabotaż tylko obiektywizm) w ogóle nie dziwi mnie stanowisko Krzycha i Gregiego. Ale to wciąż nie zmienia faktu, że ZGODNIE Z UCHWA£¡ nie oni decydują o LP. Nasz zarząd naprawde nie zrozumiał problemu który Kacper che w tym momencie rozstrzygnąć ?.. bo troche sie załamuje czytając niektore komentarze ..

P.S. Przepraszam za tego niewiele wnoszącego posta - po prostu wiem, że nie zadaje się z idiotami a ten wątek nieco zaburza ten pogląd .. z Wami sie przecież zadaje więc nie jesteście idiotami... coś tu kufa jest nie tak :) musialam to z siebie wyrzucić ;)
ponoæ najlepszy rumunski napastnik...

Pi³karzyki Wroc³aw

jacenty
Posty: 2224
Rejestracja: śr lip 12, 2006 6:10 pm

Post autor: jacenty » czw lut 25, 2016 8:42 pm

Decyzja w powyższej sprawie na forum Zarząd PZFS- uchwały, komunikaty skład w temacie Komunikaty Zarządu:

viewthread.php?forum_id=65&thread_id=42 ... ost_150228

Proszę o zaprzestanie dyskusji w tym temacie. Posty z nią związane zostaną przeniesione na Forum Zarządów.

markolll
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 10:23 am
Kontakt:

Post autor: markolll » pn lut 29, 2016 11:37 am

Proszę wszystkich o wypełnianie formularza zgłoszeniowego na Ligę Południową, pomoże nam to w sprawnym przeprowadzeniu turnieju

https://docs.google.com/forms/d/1qqvXj- ... rm?c=0&w=1

gregi
Posty: 654
Rejestracja: czw paź 18, 2007 11:55 am
Kontakt:

Post autor: gregi » wt mar 01, 2016 11:47 am

Zrobione
Krakowski Klub Piłki Stołowej

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości