dokumentacja WLPS

Moderator: amjr

ODPOWIEDZ
mela

Post autor: mela » pt gru 14, 2012 10:34 pm

Odpowiedź sprzedawcy na temat dokumentów WLPS:

Co jest zrobione:
1. Zrobiłem list typowych operacji i ustaliłem schemat księgowań dla tych operacji. Dobrze by było gdyby Agnieszka to przejrzała.
Wypisałem 13 takich operacji.
1 Wpływ dotacji na organizację turnieju
2 Wypłata gotówki z rachunku do kasy stowarzyszenia
3 Wpłata składki członkowskiej na konto
4 Wpłata procentu od turnieju
5 wpłata darowizny
6 Umowa o dzieło lub zlecenie
7 zakup materiałów biurowych z zaliczki
8 wypłata zaliczki z rachunku
9 wypłata zaliczki z "kasy" stowarzyszenia
10 zakup pucharów i innych akcesorii z pobranej wcześniej zaliczki, koszty w ramach dotacji z urzędu miasta
11 Zapłata za fakturę za wynajem stołów, połowa kosztów pokryta z dotacji
12 Wpisowe na turniej
13 Wypłata nagrody

2. Spisałem operacje, które wynika z dokumentów z tych 2 teczek. To 10 faktur za transport, puchary, itp

Co potrzebuję dalej.

1. Zarząd powinien powołać komisję inwentaryzacyjną, która na dzień bilansowy 31.12 ustali majątek jakim dysponujemy.
Jak zrobimy bilans otwarcia będziemy zapisywać operacje wstecz aż do bilansu otwarcia na 2011.
2. Z 2 turniejów za które dostaliśmy dotację Błażejewko i Luboń potrzebuję informację o kwocie wpisowego i kwocie wypłaconych nagród. Powinny być zbierzne z kwotami wymienionymi w sprawozdaniach złożonych w urzędach Lubonia i Kórnika.
3. Potem proponuje spotkanie na którym wyłożymy na stół wszystkie dokumenty które powinny być zaksięgowane. Poza tym ustalimy sobie jakie przyjmiemy zasady prowadzenia finansów w 2013.
Sprzedawca

mela

Post autor: mela » czw gru 27, 2012 9:16 pm

Sprzedawca wiadomość z dnia 27.12.2012

Teraz potrzebuje informacje o stanie majątku finansowego i rzeczowego na 31 grudnia 2012 r. Od tego dnia będę szedł wstecz i wpisywali kwoty na odpowiednie konta. Potrzebowalbym tez wyciągi z konta.

ODPOWIEDZ